biuro ksiegowe londyn
rezydentura
tlumaczenia

 

Dodatkowo świadczymy następujące usługi

Rezydentury Stala, Tymczasowa

Aby uzyskać rezydenturę stałą która uprawnia do uzyskania w przyszłości Obywatelstwa Brytyjskiego należy spełnić kilka warunków.

 • Należy mieć ukończone 18 lat;

 • Osoby poniżej 18 roku życia powinny składać aplikacje z rodzicami.

 • posiadać udokumentowaną historię zatrudnienia, samozatrudnienia bądź finansowej niezależności w czasie ostatnich 5 lat; (Jeśli masz problem z dokumentami możliwe że będziemy wstanie pomóc)

 • nie powinno się mieć na koncie żadnych przestępstw popełnionych w Polsce i UK;

 • musisz mieszkać w UK przez 5 lat przed datą złożenia wniosku;

 • nie możesz przebywać poza terenem UK przez okres dłuższy niż 450 dni w ciągu tych 5 lat i nie przebywać poza terenem UK przez okres dłuższy niż 90 dni w ciągu ostatniego roku;

 
Proces uzyskania rezydentury stałej:
 1. Zebranie niezbędnych dokumentów

 2. Kontakt z nami

 3. Konsultacja i wypełnianie dokumentów

 4. Wysłanie aplikacji

 5. Odpowiedz z Home Office.

Jeżeli spełniają Państwo powyższe wymogi prosimy o kontakt telefoniczny bądz emailowy. Zajmiemy się uzyskaniem wszystkich niezbędnych dokumentów (np potwierdzających zatrudnienie z HMRC) oraz wypełnieniem aplikacji. W razie wątpliwości prosimy umówić się na konsultacje.

 

Obywatelstwo i Paszport

Podstawowe kryteria do spełnienia dla osób ubiegających się o Obywatelstwo Brytyjskie:

 • Trzeba posiadać Rezydenturę stałą.

 • Trzeba mieć udokumentowany pobyt w UK przez przynajmniej 6 lat.

 • Musisz potwierdzić znajomość angielskiego. (Pomagamy w uzyskaniu certyfikatu)

 • Musisz zdać test z wiedzy o Wielkiej Brytanii.(Pomagamy w przygotowaniu do testu life in the UK

 

Wspolpracujemy z Fima Opera Immigration Ltd ktora posiada certificate OISC.

Powrót do Polski

Jeżeli planujemy powrót do Polski to powinniśmy już kilka tygodni wcześniej pomyśleć o zgromadzeniu niezbędnych dokumentów,które pomogą nam w załatwianiu formalności w Polsce.

Każdy kto pracował w Wielkiej Brytanii i podjął decyzje o powrocie na stałe do Polski powinien uzyskać przynajmniej jeden z następujących certyfikatów: • Zaświadczenie o zapłaconych składkach na ubezpieczenie.Wydawane jest w celach sumowania okresów ubezpieczenia lub zatrudnienia.

 • ​​​​​​Zaświadczenie zaliczające przebyty staż pracy przy ubieganiu się o emeryturę.

 • Potwierdzenie stażu pracy zagranicą.​​  

​Aby uzyskać te certyfikaty trzeba wypełnić odpowiedni formularz oraz dołączyć kopie wszystkich rozliczeń podatkowych od pracodawców czyli P-45 lub P-60.

Istnieje możliwość aby angielski urząd skarbowy wysłał nam te certyfikaty pocztą bezpośrednio do Polski.

Powinniśmy również wypełnić formularz P-85 który pozwoli nam odzyskać nadpłacony podatek, jeżeli natomiast pracowaliśmy jako osoby samozatrudniające się (self-employed) to musimy złożyć rozliczenie podatkowe za przepracowany w Wielkiej Brytanii okres i poinformować National Insurance Contributions Office o zamknięciu działalności self-employed w celu wstrzymania płacenia składek.

 

Osoby które posiadają zasiłki socjalne (benefity) muszą poinformować telefonicznie lub listownie Child Benefit Office,Tax Credit Office oraz ewentualnie miejscowy council jeżeli ktoś pobiera housing benefit.

 

Warto również pamiętać aby uzyskać od angielskich pracodawców referencje, które są w Polsce cenione i pomogą nam szybciej znaleźć upragnioną pracę.

Tłumaczenia

 

 

Dopasujemy się do Państwa potrzeb. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

 

Dla Państwa oznacza to: 

 • szybką, bezpłatną wycenę tłumaczenia,

 • dostosowany do Państwa potrzeb termin realizacji,

 • najwyższą jakość,

 • konkurencyjną cenę

 

 

 

Jak złożyć zamówienie? W dobie internetu najbardziej dogodne jest przesłanie nam skanu (w ostateczności czytelnego zdjęcia cyfrowego) dokumentu do tłumaczenia jako załącznika e-mail.
Po zapoznaniu się przeze nas z dokumentem kontaktujemy się ze zleceniodawcą podając wiążącą cenę, termin wykonania zlecenia (z reguły trzy dni robocze) i instrukcję dotyczące dokonania płatności. W ustalonym terminie wysyłamy gotowe tłumaczenie pocztą First Class na podany przez zleceniodawcę adres.

 

 

Ile trwa tłumaczenie? W przypadku typowych dokumentów urzędowych termin wysłania gotowego tłumaczenia to trzy dni robocze od dnia wpłynięcia opłaty. Oferujemy też tłumaczenia ekspresowe w 1 dzień roboczy. Termin wykonania zlecenia podajemy po zapoznaniu się z dokumentem do przetłumaczenia.

 

Jak zapłacić? Najłatwiej jest zapłacić przez internet za pomocą dowolnej karty debetowej czy kredytowej lub przez PayPal. Można też dokonać przelewu bankowego.
Uwaga Termin wykonania zlecenia liczony jest od dnia wpływu środków na nasze konto.